Przedszkole

Dlaczego my?

Miejsce przyjazne dzieciom

Nasze przedszkole to kameralne miejsce, przyjazne dzieciom.

Zależy nam aby było to  miejsce z duszą, będące przestrzenią bezpieczną, ale i umożliwiającą rozwój zgodny z indywidualnymi potrzebami dzieci. Pragniemy , aby nie było to zwykłe przedszkole a dom dziecięcy. Dom w którym każdy czuje się swobodnie i bezpiecznie, do którego chce się wracać .

Zasady pracy

Pracujemy zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori dlatego, że naszym zdaniem jako jedyna łączy poszanowanie wolności dziecka z rozumieniem, jak ważne dla tej wolności są jasno postawione granice

Nasze materiały

Nasze sale wyposażone są w oryginalne materiały, zwane materiałem rozwojowym Marii Montessori. Dostosowane są one do potrzeb rozwojowych dla dzieci w wieku 2,5-6 lat.  Dzieci mają swobodny dostęp do materiałów przez cały czas pobytu w przedszkolu.

Własny ogród

Posiadamy własny ogród w którym staramy się spędzać jak najwięcej czasu, ponieważ wiemy jak ważne to jest dla prawidłowego rozwoju dzieci.

Tworzymy wspólnotę

Przyjmując do przedszkola dziecko, przyjmujemy wraz z nim jego całą rodzinę. Rodziny dzieci uczęszczających do przedszkola tworzą razem z personelem przedszkola naszą „montessoriańską społeczność”, do której każdy z nas powinien czuć się przynależny.  Dotyczy to zarówno samopoczucia w placówce jak i dbania o wspólne dobro.

Mówią o nas

Syn chodzi do przedszkola z przyjemnością. Bardzo interesuje się poruszanymi w ciągu dnia tematami i  śpiewa w domu piosenki zasłyszane w przedszkolu. Chodzi też na zajęcia dodatkowe, organizowane przez placówkę w ciągu dnia (karate, robotyka). Dzięki metodzie Montessori jest ciekawy świata i otwarty na ludzi i nowe tematy. W ciągu roku z przedszkola odbywają się wyjścia do straży pożarnej, do telewizji, do instytucji kulturalnych; przedstawienia, spotkania dla dzieci z rodzicami. W przedszkolu panuje serdeczna, rodzinna atmosfera. Dzieci w ciągu dnia raz na jakiś czas można obserwować w czasie pracy własnej, a potem ich rozwój i postępy skonsultować z nauczycielem. Przedszkole posiada ogród, w którym znajduje się duża piaskownica, kuchnia błotna, wigwam, ścieżka sensoryczna. Serdecznie polecam!
Joanna, mama 5-latka
Przedszkole świetne! Kameralne i przytulne. Dobre miejsce dla maluchów, które wkraczają w życie przedszkolne. A starszaki też sie nie nudzą. Są zajęcia muzyczne, ciekawe pomoce i materiały. Pani Asia jest osobą ciepłą, ale stawiającą jasne zasady, co świetnie sie sprawdza w różnej wiekowo grupie. Nasz 3 letni Leoś wraca z przedszkola super zadowolony. Opowiada co się działo, co ugotował w kuchni błotnej, czy czytali książeczki, co narysował i z kim się bawił
Rodzice Leona
Jeśli jest Ci bliska zasada “szczęśliwe dziecko to brudne dziecko” to trafiłeś idealnie 🙂 W tym przedszkolu dzieciaki aktywnie spędzają czas na podwórku, co rozwija ich zdolnosci  fizyczne, manualne, socjalne i sprawia że po prostu lubią wracac do swojego przedszkola. Także obowiązkowo: kalosze, spodnie przeciwdeszczowe i pelerynka 🙂 polecamy!
Paweł i Agata